Пятница, 18 июня 2021 09:32

Канадські медики радять відмовитися від другого уколу AstraZeneca

Канадські медики радять відмовитися від другого уколу AstraZeneca
Канадські медики радять відмовитися від другого уколу AstraZeneca

Мешканцям Канади, які отримали перше COVID-щеплення вакциною AstraZeneca, слід робити другий укол препаратами Pfizer або Moderna.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це йдеться у рекомендаціях Національного дорадчого комітету Канади з питань імунізації (NACI), який консультує уряд стосовно вакцинації проти COVID-19.

“Вакцина mRNA тепер вважається пріоритетною для введення другої дози особам, які отримали перше щеплення вакциною AstraZeneca/Covishield”, – указують у відомстві.

Зазначається, що це рішення ухвалено на основі “нових доказів наявності потенційно кращої імунореакції від такого змішаного використання”.

У NACI також визнали обидві mRNA-вакцини (Pfizer, Moderna) взаємозамінними. “Особам, які отримали перше щеплення mRNA-вакциною, слід запропонувати той само продукт для повторного щеплення. Якщо він недоступний або невідомий, для завершення курсу має бути використана друга mRNA-вакцина”, — зазначається у документі.

Через загрозу побічних ефектів усі канадські провінції з початку травня припинили використовувати AstraZeneca для першого щеплення, однак подекуди продовжували вводити її другу дозу.

За останніми даними, майже 70% канадців вже отримали бодай одну дозу COVID-вакцини та близько 15% пройшли повний курс.


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/464915-kanadsjki_mediki_radjatj_vidmovitisja_vid_drugogo_ukolu_astrazeneca”

Другие материалы в этой категории: Луценко на регламентном комитете очень убедителен. »