Среда, 15 января 2020 12:39

Західні партнери розкритикували пропоновані Зеленським зміни до Конституції як недемократичні

Зокрема, посольство Канади в Україні занепокоєне законопроєктом №2598 про внесення змін до Конституції в частині децентралізації влади і закликає провести громадські консультації. На думку посольства, запромоновані зміни обмежують демократичні процеси.

Об этом сообщает http://infopolit.com
"Канада поділяє занепокоєння багатьох голів місцевої влади, представників громадянського суспільства та експертів стосовно законопроєкту № 2598, який обмежує демократичні процеси. Ми закликаємо до інклюзивних громадських консультацій стосовно змін і узгодження з принципами ECLSG (Європейська хартія місцевого самоврядування. — Ред.)", — йдеться у заяві.


У посольстві Німеччини в Україні також вважають, що законопроєкт про внесення змін до Конституції в частині децентралізації влади не зміцнює права громад.


"Зміни в Конституції щодо децентралізації мають зміцнити права громад! Новий проєкт не відповідає цій вимозі. Якість і консенсус важливіші, ніж швидкість!" — йдеться в заяві.


13 грудня президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Раді законопроєкт №2598 про внесення змін до Конституції України про децентралізацію влади, — нагадує Цензор.


Законопроєкт пропонує ввести новий перелік адміністративно-територіальних одиниць: громада, округ, область, Автономна Республіка Крим. При цьому громада визначається як первинний суб’єкт місцевого самоврядування та юридична особа.


Для адміністративного нагляду за дотриманням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування, координації діяльності територіальних органів центральних органів виконавчої влади та здійснення нагляду за дотриманням ними Конституції та законів пропонується ввести інститут префектів.


18 грудня парламентський комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді включити до порядку денного сесії і направити до Конституційного суду законопроєкт №2598 про внесення змін до Конституції України про децентралізацію влади на предмет відповідності його статтям 157 і 158 Основного закону. 28 грудня Зеленський відкликав попередній варіант і направив у Раду нову редакцію законопроєкту про внесення змін до Конституції країни щодо децентралізації влади.


TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюдиДжерело статті: “http://texty.org.ua/pg/news/textynewseditor/read/99220/Zahidni_partnery_rozkrytykuvaly_proponovani_Zelenskym_zminy_do?a_offset=”

Другие материалы в этой категории: Чего же хотел Аблязов? Он хотел невинной крови »