Вторник, 03 декабря 2019 00:22

Грабіжники продешевили: З музею Штазі в Берліні вкрали всі ордени Леніна і Маркса

Вкрадені ордени коштують менше, ніж розбиті злодіями вікна.

З перетвореної на музей будівлі міністерства державної безпеки НДР в Берліні грабіжники вкрали кілька орденів — радянських і східнонімецьких, — а також коштовності, які держбезпека вилучала у дисидентів, передають

Об этом сообщает http://stopotkat.top

Злом колишньої будівлі Штазі стався всього через шість днів після пограбування дрезденської скарбниці, звідки зникли ювелірні та декоративні вироби з дорогоцінними каменями з колекції короля Августа Сильного.
Вартість викраденого в Дрездені — майже півмільярда євро, і збиток від пограбування музею Штазі не йде в порівняння з ним. Вісім орденів — зірки Героя Радянського Союзу, ордена Карла Маркса (найвища нагорода в комуністичній НДР) і Леніна, вкрадені 2 грудня, коштують менше, ніж розбиті злодіями вікна, заявив Бі-бі-сі директор музею Штазі Йорг Дрізельманн.
Кілька орденів навіть не були справжніми — це дублікати. Також з музею пропала пара сережок, кільце з діамантом і золотий годинник, які виставлялися в музеї. Вироби з цінними металами держбезпека НДР конфіскувала у дисидентів. Іноді Штазі продавала ці коштовності на Захід за тверду валюту. Те, що залишалося в сейфах держбезпеки, після краху комунізму було повернуто власникам. Незатребувані прикраси були виставлені в експозиції.


Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/society/hrabizhnyky-prodeshevyly-z-muzeiu-shtazi-v-berlini-vkraly-vsi-ordeny-lenina-i-marksa-305872.html”

Другие материалы в этой категории: Чего же хотел Аблязов? Он хотел невинной крови »