Четверг, 10 октября 2019 14:59

Антикорупційний суд не закрив справу судді, яка не подала е-декларації через відмову від цифрового підпису


Вищий антикорупційний суд відмовився закрити кримінальну справу про недостовірне декларування, обвинуваченою в якій є екссуддя Апеляційного суді Дніпропетровської області Надія Посунся.

Об этом сообщает http://ua-molod.com

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 4 жовтня 2019 року.

У підготовчому судовому засідання обвинувачена просила закрити провадження, вважаючи, що в її діях немає складу злочину.

На засіданні Надія Посунся пояснювала, що подала декларації, але не в електронному вигляді, а в паперовому.

Також вона зверталась із проханням оприлюднити її паперові декларації на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Екссуддя відмовилася від отримання електронного цифрового підпису, оскільки вважає, що цим електронним носієм фактично підміняється її особистий підпис та ім’я. Жінка наполягала на тому, що фактично її обвинувачують у відмові від отримання електронного цифрового підпису та за подання паперової форми декларації.

Але антикорупційний суд у закритті справи відмовив. На думку суду, обвинувачена фактично посилалася на відсутність в її діях складу злочину. Такого пункту немає у переліку підстав для закриття справи в підготовчому судовому засіданні. Відповідно до ч. 7 ст. 284 КПК Кодексу, якщо відсутність складу злочину виявляється під час судового розгляду, суд зобов’язаний ухвалити виправдувальний вирок. Тому доводи обвинуваченої підлягають обов’язковій перевірці в ході судового розгляду

За версією слідства, колишня суддя апеляційного суду Дніпропетровської області умисно не подала електронні декларації за 2015 та 2016 роки.

24 травня 2018 року Вища рада правосуддя звільнила суддю у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Нагадаймо, що минулого року колишню співробітницю райдержадміністрації в Черкаській області засудили до 200 годин громадських робіт за неподачу електронної декларації. Жінка мала цифровий підпис, але не хотіла користуватися ним через релігійні переконання. Наразі вирок оскаржується в апеляції.


Джерело статті: “https://www.sud-report.org.ua/2019/10/antykoruptsiynyy-sud-ne-zakryv-spravu-suddi-yaka-ne-podala-e-deklaratsiyi-cherez-vidmovu-vid-tsyfrovoho-pidpysu/”

Другие материалы в этой категории: Чего же хотел Аблязов? Он хотел невинной крови »