Суббота, 28 ноября 2020 02:32

Україна створює чудовий бізнес-клімат для контрабандистів – експерт

Однією з причин популярності контрабанди сигарет Забловський назвав суттєве зростання акцизів на сигарети в попередні роки

Україна стає центром контрабандної торгівлі у Європі, основні причини – відсутність кримінальної відповідальності за контрабанду підакцизних товарів, високі доходи від продажу нелегальної продукції, а також дії держави, яка розширює "асортимент" для контрабандистів. Про це пише у своїй колонці на сайті "Українські новини" керівник секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Андрій Забловський.

Об этом сообщает Редакция

"Не випадково 2019 рік став роком катастрофічного зростання нелегального обороту сигарет в Україні. Тільки за рік обсяги нелегального обороту сигарет зросли в шість разів (!) – з 1,1% до 6,6% ринку. І це при тому, що протягом останніх років акциз на сигарети хоч і суттєво виріс, але зростання було плановим і відносно поступовим (на 20% на рік плюс розмір інфляції)", – написав він.

Експерт зазначив, що доходи контрабандистів формуються завдяки різниці в ціні на підакцизні товари в Україні та в інших країнах, ідеться про товари з таких країн, як Молдова, Білорусь, Російська Федерація, а також з окупованих територій Донецької та Луганської областей.

"До речі, у Донецьку місцева тютюнова фабрика ще в мирні часи успішно освоїла виробництво підробок найбільш популярних світових брендів сигарет. Зараз цей бізнес ставлять на потік. Так само, як на потік поставлено виробництво контрабандних сигарет у Придністров’ї", – пояснив Забловський.

Однією з причин популярності контрабанди сигарет він назвав суттєве зростання акцизів на сигарети в попередні роки. Така ситуація, але в більших масштабах, може повторитися і на ринку тютюнових виробів електричного нагрівання, вважає автор колонки.

"Щодо тютюнових виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) народні депутати вирішили не займатися розробкою довгострокових поступових планів підвищення акцизів. З 2021 року акциз на ТВЕН зросте відразу в 4,2 раза – з подальшим зростанням цієї ставки у 2022–2025 роках. Ще на 20% щороку. Як заявляють народні депутати – автори цієї ініціативи, ідея полягала в тому, аби "вирівняти" акцизне навантаження на звичайні сигарети і ТВЕН. Але справа в тому, що ТВЕН і сигарети – доволі різні за своїм складом, фізичними характеристиками, виробничими затратами і впливом на здоров’я (державне Управління з безпеки харчових продуктів і ліків США вже визнало принаймні частину ТВЕН потенційно менш шкідливими, ніж сигарети)", – написав експерт.

Підвищення акцизу і, відповідно, цін на ТВЕН (у середньому до 80 грн за пачку) призведе до того, що різниця в цінах на ТВЕН в Україні та окремих країнах-сусідах (РФ, Білорусь, Молдова) становитиме 50–60%, зазначив він.

"До того ж обсяги легальної реалізації ТВЕН в Україні можуть знизитися – як через падіння попиту (частина споживачів переключиться на традиційні сигарети, частина – на контрабандну продукцію), так і через те, що рентабельність реалізації ТВЕН в Україні знизиться порівняно з рентабельністю традиційних сигарет. Зараз і в Україні, і в усіх країнах ЄС ціна пачки ТВЕН і сигарет преміумкласу приблизно однакова. Але якщо в Німеччині вона становить близько €6, то в Україні не дотягує до €2. Частка податків (у відсотках від фінальної ціни пачки ТВЕН) у Німеччині та Україні суттєво не відрізняється. Але дохід від продажу пачки ТВЕН після вирахування всіх податків у Німеччині щонайменше утричі більший порівняно з Україною. А після різкого збільшення акцизів в Україні прибутковість реалізації ТВЕН не вдасться зберегти на прийнятному рівні без підвищення ціни, через що зменшаться обсяги їх легальної реалізації", – написав Забловський.

З посиланням на дані OLAF (Європейського бюро з боротьби із шахрайством) він додав, що велика частина контрабанди наразі під контролем організованої злочинності й доходи від неї часто витрачають на корупцію і підтримку іншої злочинної діяльності, а в умовах України, зокрема, і на сепаратизм.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/ukrajina-stvorjuje-chudovij-biznes-klimat-dlja-kontrabandistiv-ekspert-1529187.html”

Другие материалы в этой категории: Чего же хотел Аблязов? Он хотел невинной крови »