Среда, 25 ноября 2020 08:47

В Офісі президента повідомили про початок консультацій щодо ліквідації Окружного суду Києва, у Вищій раді правосуддя інформацію спростували

Петиція із закликом ліквідувати ОАСК "у зв’язку із повною втратою авторитету" з’явилася на сайті президента України 30 липня

Наприкінці жовтня президент України Володимир Зеленський повідомив про початок консультацій щодо ліквідації Окружного адміністративного суду Києва, проте у Вищій раді правосуддя цю інформацію спростували. Про це йдеться у матеріалі "РБК-Україна" "Вічна реформа: як команда Зеленського змінює судову систему".

Об этом сообщает Компромат

У ВРП агентству пояснили, що через майже місяць після цього консультації так і не розпочалися.

"Формальні консультації не почалися. Ця процедура [ліквідації суду] чітко визначена законом "Про Вищу раду правосуддя" і законом "Про судоустрій і статус суддів", і Вища рада правосуддя в межах цих процедур буде виконувати свої повноваження. Але на даний момент з Офісу президента ніякі документи або запити нам не надходили", – повідомив голова ради Андрій Овсієнко.

В ОП зі свого боку заявили, що спрямували відповідного листа до Ради правосуддя.

"Минулого тижня від Офісу президента на адресу Вищої ради правосуддя було офіційно надіслано листа, в якому ми просимо ВРП визначитися із позицією щодо цього питання. Так і проходять ці консультації", – сказав у коментарі "РБК-Україна" заступник голови ОП Андрій Смирнов.

Петиція із закликом ліквідувати ОАСК "у зв’язку із повною втратою авторитету" з’явилася на сайті президента України 30 липня і в жовтні набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів.

Зеленський заявив, що підтримує перезавантаження Окружного адмінсуду Києва.

17 липня Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило, що правоохоронці вручили підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, п’яти іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.

У НАБУ пояснювали, що, зокрема, Вовку інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351² (організація перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 375 (організація винесення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) і ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.

Підозри засновані на аналізі записів, які здійснили у кабінеті Вовка та оприлюднили у липні 2019 року. Тоді в прокуратурі заявляли, що судді ОАСК системно втручалися до діяльності вищих органів влади України. У ОАСК заявили про грубе втручання до своєї діяльності, спроби тиску на суддів та їх дискредитацію. Вовк сказав, що обшуки в приміщенні суду – це "цирк", а записи розмов суддів, оприлюднені правоохоронцями, сфальсифіковані.

У серпні НАБУ оголосило Вовка, чотирьох суддів ОАСК і двох ексчленів Вищої кваліфікаційної колегії суддів в розшук, оскільки вони не були на допиті.

У жовтні вони проігнорували судове засідання.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/v-ofisi-prezidenta-povidomili-pro-pochatok-konsultatsij-shchodo-likvidatsiji-okruzhnogo-sudu-kijeva-u-vishchij-radi-pravosuddja-informatsiju-sprostuvali-1528841.html”

Другие материалы в этой категории: Чего же хотел Аблязов? Он хотел невинной крови »