Суббота, 17 октября 2020 23:52

"Чи зможу укласти мирну угоду з Путіним? Я вірю в це". Головне з інтерв’ю Зеленського британській HARDtalk

Відомий британський тележурналіст, ведучий HARDTalk Стівен Сакур і президент України Володимир Зеленський

Про виконання своїх передвиборчих обіцянок

Об этом сообщает Преступная Россия

За майже півтора року правління Зеленський зараховує до своїх заслуг ухвалення закону про імпічмент президента, земельну реформу, запуск антикорупційного суду та введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Так глава держави відповів на запитання про виконання власних передвиборчих обіцянок.

"Перш за все ми зробили ті речі, про які говорило багато різних політиків: ухвалили закон про імпічмент президента. Щоб усе ж таки, якщо президент неправий – той чи інший, вірю, що це буду не я, – але якщо суспільство проти того чи іншого президента, його могли б без крові, без проблем, без страйків зняти".

Ще одним своїм важливим досягненням Зеленський вважає звільнення 140 українців із полону, а також режим тиші, який, за словами президента, триває на сході України вже 75 днів. На уточнення британського журналіста, що спостерігачі ОБСЄ з липня зафіксували 1400 порушень режиму припинення вогню, Зеленський нагадав, що раніше таких порушень "було по 80–90 тисяч".

"Ви бачите велику різницю. Ми реально не реагуємо на якісь поодинокі постріли з окупованої території. Ми не маємо робити те, що призведе до ескалації цього конфлікту. Хоча є втрати. Результат – за 75 днів загинула одна людина. Одна! Я вважаю, що це наша перемога".

На запитання: "Ви багато пообіцяли й недостатньо зробили – чи погоджуєтеся ви із цим?" – Зеленський відповів, що його президентський строк ще не закінчився. "Те, що я обіцяю, я хочу виконати, я іду до цієї мети. У мене попереду все ж три з половиною роки, я впевнений у собі, впевнений у людях, які мене оточують. Їх небагато, але ми – команда".

На запитання про перманентні звільнення людей зі своєї команди (наприклад, колишнього прем’єр-міністра Олексія Гончарука та ексгенпрокурора Руслана Рябошапки) президент відповів, що якщо людина за пів року не показує результату – з нею прощаються, "ким би ви не були, навіть якщо ви мої друзі, приятелі, міністри, прем’єр-міністри".


02_81
Скріншот: BBC News Україна / YouTube


Про війну на Донбасі та мирний договір із Путіним

Зеленський не погодився з думкою журналіста, що за півтора року на посаді президента він зазнав фіаско в питанні "завершення конфлікту на сході". Серед важливих досягнень у цьому напрямі глава держави назвав "розблокування нормандського процесу" та повернення за стіл переговорів президента Російської Федерації Володимира Путіна.

Президент підкреслив, що закріплення в українській Конституції, "як того хоче Кремль", особливого статусу Донбасу, а також передавання офіційному Києву контролю над східним кордоном після проведення місцевих виборів – неможливі.

"Зміни Конституції – ті, які вони хочуть, – вони сьогодні неможливі. І передача кордону українській владі після виборів – це неправильно. Ми не можемо забезпечити виборів там. Ніхто зі спостерігачів не приїде. Хто буде приїжджати на ту частину і проводити там вибори, якщо там є озброєні люди? Усі це розуміють, але ми йдемо за Мінськими [угодами]. Є таке, треба, щоб "Мінськ" був трішечки гнучкішим. Ви розумієте, що пройшов час..."

На запитання, чи вірить він, що зможе укласти мирний договір із Путіним, за яким Україні повернуть окуповані території, включно з Кримом, Зеленський безапеляційно відповів "так".

"Я вірю в це. В іншому випадку я б не йшов у президенти України. Це дуже складно, і тут нам потрібна допомога всього світу, це правда. Але я не втрачаю цієї віри".

Окрім того, глава держави підкреслив, що готовий визнати свою поразку, якщо йому не вдасться припинити війну з Росією: "Це не проблема для мене. Я відразу говорив, що я не чіпляюся ні за рейтинги, ні за владу. Якщо я не зможу закінчити війну, значить, потрібно, щоб прийшла інша людина, яка здатна закінчити цю трагічну історію між нашими країнами".

Про Трампа, Байдена та відносини зі США

Український лідер ухилився від відповіді на запитання, кого з кандидатів він підтримує на майбутніх президентських виборах у США – чинного президента Дональда Трампа чи його суперника, ексвіцепрезидента Джо Байдена. Зеленський запевнив, що в офіційного Києва є підтримка і від республіканців, і від демократів.

"Я не граюсь у ті чи інші такі, знаєте, дрібні речі, які можуть вплинути як на вибори у США, так потім і на те, що відбувається в моїй країні. [...] А що стосується коментарів пана Трампа [про Україну], він така людина. Ми чуємо багато його коментарів із різних тем, але я знаю, що він особисто підтримує Україну. Так само я чув таке від пана Байдена. Я з ним не спілкувався особисто ніколи, але я чув, він не раз говорив, що "ми будемо допомагати Україні". І багато політиків Америки говорили: попри те, хто стане президентом, сам напрямок – Сполучені Штати нас підтримують".

Зеленський також ухилився від відповіді на запитання про тиск із боку Трампа під час телефонної розмови 25 липня 2019 року, у якій він порушив питання про розслідування діяльності в Україні сина Байдена Гантера (Зеленський тоді пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію").

"Я завжди казав, що впливати на президента незалежної України – ким би не була ця людина, я або хтось інший – неможливо. Навіть такій великій державі. Тому, мені здається, у цьому і є головна правда".


05_38
Скріншот: BBC News Україна / YouTube


Про Порошенка й "інших олігархів"

Ведучий звернув увагу, що проти колишнього президента України Петра Порошенка зараз відкрито 15 кримінальних проваджень. "Водночас багатьох інших олігархів, щодо фінансової діяльності яких лунають звинувачення, ніхто взагалі не чіпає. Ви, здається, рішуче налаштовані переслідувати лише Порошенка. Чому?" – запитав Сакур.

Зеленський відповів, що не цікавиться життям попередника.

"Чесно кажучи, я не впливаю на правоохоронні органи. Але правда, із самого початку я їх збирав, новий склад, я їх збирав і говорив: "Будь ласка, немає своїх-чужих, усі олігархи – вони повинні жити за законом". Порошенко – один із цих олігархів. Я не впливаю на життя пана Порошенка, слава богу. Мене в принципі не цікавить, що з ним відбувається щодня. Я вважаю, що всі рівні перед законом".

Зеленський вважає, що за серією медійних атак на нього стоїть саме Порошенко, якому "досі здається, що він президент".

"Те, що це підіймають ЗМІ, якими володіє пан Порошенко, – мені це відомо. Усі знають, що у нас був олігарх-президент. Добре, ми пройшли це. Але йому досі здається, що він президент. Він фінансує різні засоби масової інформації, володіє ними. Є у нього ЗМІ, якими він не володіє. Він не може заспокоїтися, що він не президент. Ось і все".

Про падіння своїх рейтингів

Зеленський, судячи з раптового натужного сміху, болісно сприйняв фінальне запитання Сакура про падіння свого рейтингу із 73% на президентських виборах 2019 року до 35% 2020-го.

"Ви втратили дуже велику підтримку. Ви прийшли в політику, сказавши: "Я хочу... Я прожив життя, змушуючи людей сміятися, а зараз я хочу, щоб вони перестали плакати через політику в Україні". Але вони досі плачуть", – заявив журналіст.

Президент наполіг, що не чіпляється за рейтинги, хоча відстежує рівень своєї підтримки серед громадян України.

"Що стосується 73%, правда в тому, що це вирок був пану Порошенку. Щодо втрати рейтингів, то я вам сказав, що не чіпляюся за них. Але мені не все одно. Мені не все одно, коли кажуть, що я втратив чи впав. [...] Люди бачать, що я людина відкрита, я працюю 24/7, я роблю все заради країни. Для мене нічого іншого не має значення, окрім того, щоб я просто щось зміг змінити. Зробити ключові зміни в Україні. І залишитися в історії своєї держави. Більше амбіцій у мене немає", – підсумував Зеленський.

ВІДЕО
Відео: BBC News Україна / YouTube

Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/publications/chi-zmozhu-uklasti-mirnu-ugodu-z-putinim-ja-virju-v-tse-golovne-z-interv-ju-zelenskogo-britanskoji-hardtalk-1522774.html”

Другие материалы в этой категории: Чего же хотел Аблязов? Он хотел невинной крови »