Среда, 16 сентября 2020 21:59

У МЗС Німеччини допустили введення санкцій ЄС проти Лукашенка

Маас заявив про плани розширити санкції на більшу кількість білорусів

У разі продовження придушення акцій протесту в Білорусі Євросоюз може розширити санкції щодо деяких громадян, зокрема вони можуть торкнутися й чинного президента країни Олександра Лукашенка. Про це 16 вересня заявив глава МЗС Німеччини Гайко Маас на своїй сторінці у Twitter.

Об этом сообщает Устинов троллит

"Якщо насильство триватиме, то нам потрібно буде розширити заходи на більшу кількість персон, говорити також потрібно буде і про Лукашенка", – заявив Маас.

Глава МЗС Німеччини зазначив, що Лукашенко продовжує йти "шляхом насильства і гноблення".


#Lukashenko geht weiter den Weg von Gewalt und Unterdrückung. In der EU haben wir sehr früh Sanktionen gegen Verantwortliche vorgeschlagen. Geht die Gewalt weiter, müssen wir die Maßnahmen auf erheblich mehr Personen ausweiten und es wird auch über #Lukashenko zu sprechen sein.

— Heiko Maas (@HeikoMaas) September 16, 2020

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали приблизно 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу 28 серпня домовилися ввести санкції проти білоруських високопосадовців через фальсифікацію виборів і насильство проти мітингувальників.

Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель під час засідання Європарламенту заявив, що Євросоюз не вважає Лукашенка законним президентом Білорусі.

Верховна Рада України офіційно засудила дії білоруської влади.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/u-mzs-nimechchini-dopustili-vvedennja-sanktsij-jes-proti-lukashenko-1518779.html”

Другие материалы в этой категории: Чего же хотел Аблязов? Он хотел невинной крови »