Пятница, 07 августа 2020 19:07

Оксана Скиталінська: Що спільного у баклажана, ожини та сливи, і чого так не вистачає в круасані?

Оксана Скиталінська


Що спільного у баклажана, ожини та сливи і чого так не вистачає в круасані? Спільним і надзвичайно корисним є синій колір. Для цього є навіть окремий термін — антоціанідіни (від грецьких слів: антос — квітка, ціанос — синій.)

Об этом сообщает Компромат


В природі "синій" колір має різні відтінки: від рожевого до густо-фіолетового.
І, як і відтінки, мають свої назви, так і антоцианідіни складаються з різних сполук — цианіни, антоцианіни, проантоцианіди та інші. Навіть в червоних яблуках вони також є. І у рожевих грушах. І навіть у рожевій картоплі (тому я їй надаю перевагу).


А тепер подивіться, скільки цих сполук у різних плодах (мг/кг свіжої маси, за даними Munach C at al. 2004):


- Вишня (200г): 350-4500 (в залежності від сорти).


- Слива (200г): 150-1150 (так само від сорту).


- Баклажан (200г): 7500 (я надаю перевагу фіолетовим, а не білим).


- Ожина (100г): 1000-4000.


- Чорна смородина (100г): 1300-4000.


- Чорниця (100г): 250-5000.


- Червоний виноград (200г): 300-7500.І це лише антоціанідіни. А в ягодах, фруктах, капусті ще містяться інші сполуки, не менш цінні.


Яка користь з антоціанідінів?
Вони, ніби невидимі парасольки, захищають наше тіло від шкідливих зовнішеіх та внутрішніх ушкоджень, ультрафіолету, і часу.


Підтримують структуру колагену, основного білка організму, стримують його руйнування та мають виражену протизапальну дію, покращують мікроциркуляцію крові, мають високу капілярозміцнюючу активність.
А ще захищають тканину мозку від старіння (нейродегенеративні хвороби, хвороба Альцгеймера), кишечник — від запалень та зменшення кількості корисних мікроорганізмів, клітини — від мутацій.Ягоди необхідні в раціоні людей з цукровим діабетом, серцево-судинними, онкологічними та нервовими хворобами.


Тому. Тому коли стоїть вибір: білий виноград чи темно-фіолетовий, жовта картопля чи рожева, з десертів — торт чи чорна ожина/чорниця/смородина — Ви розумієте, що краще обирати.


Звісно, краще отримати ці корисні сполуки хоча б інколи, а ще краще -регулярно і якомога частіше:)

Поки літо, нехай Ваші язики щодня будуть синіми від ягід!, а не жирними від випічки з кремом, нехай найзапашнішої, найвишуканішої, і найбільш гламурної.Джерело статті: “http://novostiua.org/news/1100273-oksana_skitalinsjka_shcho_spiljnogo_u_baklahana_ohini_ta_slivi_i_chogo_tak_ne_vistachaje_v_kruasani”

Другие материалы в этой категории: Чего же хотел Аблязов? Он хотел невинной крови »